ЗМІ запідозрили нового голову митниці України у розвитку тіньового бізнесу

abomus.co.il

Новопризначений керівник Державної митної служби Максим Нефьодов, відомий своїм впровадженням ProZorro, лобіюють поширення цієї системи на своєму новому місці роботи, керуючись особистими інтересами. Про це пише в редакційній колонці Інтернетвидання «Відкрита Україна».

Як заявляє видання, Нефьодов опікає приватні торгові майданчики, які приєднані до ProZorro, через підставних осіб. Чиновницький бізнес на держзакупівлі базується на попередній змові з продавцем, який реєструється на державному безкоштовному майданчику, в той час як покупець — на приватних дилерських майданчиках. За цю реєстрацію сторона-покупець виплачує посередникам відсоток, узгоджений з негласним куратором системи ProZorro.

Рахункова палата України підрахувала, що у 2017 році приватне посередництво на ProZorro сумарно заробило майже 460 мільйонів гривень. Інтернет-видання «Відкрита Україна» з посиланням на власне джерело заявило у своєму журналістському розслідуванні, що Нефьодов отримує 15% «відкат».

abomus.co.il

Аналогічно новий голова української митниці збирається діяти й у своєму відомстві, де також очікується реєстрація клієнтів (подавачів декларацій) на приватних дилерських майданчиках, і лише після «відкату» митний документ з’явиться на «безкоштовному» державному майданчику. Необхідно прийняття парламентом закону, який забороняє участь приватних посередників у державних електронних системах, підсумовує видання.

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*