Україна ініціює створення морський режимний район навколо окупованого Криму, виключаючи вхід кораблів

smotri.com.ua

Навколо анексованого українського півострова може бути створена спеціальна режимна зона, яка заборонить заходити в кримські порти будь-яким морським судам.

З такою ініціативою виступило установа «Держгідрографія», яка займається виданням і підтримкою мап морської навігації для українських вод.

Як роз’яснив керівник державної установи Олександр Щипцов, такий крок дозволить нашій країні протистояти агресору і виконати низку зобов’язань перед світовою спільнотою. Створивши морської режимний район навколо півострова, Україна зніме з себе відповідальність за будь-які аварії в цих водах та за агресивні дії Росії. Також це завадить росіянам провести картографування даної акваторії.

У «Держгідрографії» нагадали, що РФ створює і реалізує навігаційні електронні карти, де українські води навколо Криму вказані як російські.

smotri.com.ua

Дублювання російських і українських карт створило загрозу для морської навігації та викликало можливість непередбачуваної поведінки судів і навіть їх зіткнення. Зафіксовано тридцять два випадки дублювання навігаційних карт. Якщо буде створено режимний район і проведено вилучення російської картографічної електронної продукції, де вказуються води України, заходи в анексовані кримські порти всіх іноземних та частини російських судів будуть припинені.

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*