У Мінрегіоні перейнялися реновацією «хрущовок»

фото: OV - Business News

Як повідомила прес-служба уряду, в Мінрегіоні запропонували внести зміни до законодавства, які б дозволили зайнятися реконструкцією так званих «хрущовок».

Як нагадав заступник міністра Лев Парцхаладзе, сьогодні діє закон від 2006 року, згідно з яким, реконструкція застарілого житла можлива тільки при згоди всіх без винятку мешканців будинку. Відмова одного мешканця, прописаного в одній з квартир житлового будинку, скасовує проведення реновації, навіть якщо всі інші мешканці будинку є прихильниками робіт по реконструкції.

Ще одним фактором відсутності реновації в Україні є коефіцієнт відшкодування за старе житло, який складає 1,5. Зобов’язання надати мешканцеві нову квартиру на 50% більше є ще однією причиною, по якій реновація в країні не стартувала.

Міністерство розробило законопроект, який дозволить проводити реконструкцію застарілого житла різної поверховості, на відміну від нинішньої формулювання «до п’яти поверхів».

Також документ пропонує знизити «поріг згоди» зі 100% до 75% мешканців. Якщо інші відмовляються залишати будинок, відселення проводиться за рішенням суду в примусовому порядку.

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Микола Ткачук

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*