Верховний суд не має наміру розглядати позов з приводу антиконституційності парламентських виборів

фото: Інформатор

У прес-службі Верховного суду України (ВСУ) повідомили, що позов Сергія Щетиніна, в якому зазначено вимогу визнати незаконним проведення дострокових парламентських виборів в Україні, розглянуто не буде. Представники ВСУ аргументували свою позицію тим, що розглядом даної скарги повинна займатися інша судова інстанція.

У тексті позовної заяви, автором якого є Щетинін, зазначено, що Центральна виборча комісія порушила Конституцію України, організувавши підготовку та проведення дострокових парламентських виборів. На думку заявника, необхідно визнати антиконституційними як самі вибори, так і результати. Щетинін підкреслив, що в ході парламентських виборів не була забезпечена свобода волевиявлення громадян. За словами автора заяви, ЦВК при проведенні виборів спиралася на «неофіційну Конституцію».

Представники ВСУ пояснили, що в їх компетенцію входить розгляд тільки тієї частини заяви, де мова йде про необхідність перегляду протоколу результатів виборів. Всім, що стосується захисту суспільного інтересу (свобода волевиявлення) займаються інші судові інстанції, куди Щетиніну й порадили звернутися.

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Серафима Захаренко

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*