Рябошапка: буде підготовлена концепція перехідного правосуддя для відновлення миру і законності на окупованих територіях

фото: Преступности.НЕТ

Повідомляється, що Руслан Рябошапка, який обіймає посаду заступника голови Офісу президента, спільно з постійним представником голови України у Криму Антоном Кориневичем та Гюндузом Мамедовим, який є прокурором Криму, обговорили необхідність розробки Стратегії реінтеграції окупованого Донбасу та Криму, яка передбачає конкретні дії.

Рябошапка поінформував у своєму профілі у соцмережі «Facebook» про те, що ключова ідея полягає у тому, що необхідно розробити Стратегію реінтеграції, перегляд якої б проводився на регулярній основі.

Заступник голови ОП зазначив, що буде підготовлена концепція правосуддя перехідного характеру, фактично реалізовані принципи та норми міжнародного гуманітарного та міжнародного кримінального права для того, щоб був відновлений мир на захоплених землях, усунені порушення прав громадян України, притягнуто до відповідальності осіб, які вчинили злочини, а також відшкодовані збитки. Також одним із пріоритетів є ратифікація Римського статуту Міжнародного кримінального суду, який був прийнятий у 1998 році, а набрати чинності у 2002. Оскільки при відсутності нацдосвіду врегулювання постконфліктних ситуацій, учасники робочої групи, сформованої майже повністю з членів громадських організацій, зможуть керуватися міжнародною практикою.

Рябошапка повідомив, що у ході першого засідання комісії, що спеціалізується на питаннях правової реформи, необхідно представити найважливіші напрямки групи, а до початку наступного року потрібно напрацювати перший пакет ініціатив голови України.

Заступник голови заявив, що для уникнення хаосу, керівництво України повинно врегулювати процес повернення захоплених частин нашої держави до нормального життя.

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Валерiя Мезенова

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*