У НАБУ вважають, що Генпрокурор навмисно заважає покарати співробітників митниці, замішаних у хабарництві

фото: ГолосUA

Співробітники Національного антикорупційного бюро України заявляють про те, що Юрій Луценко, який обіймає посаду Генерального прокурора України, навмисно перешкоджає можливості залучення митників до кримінальної відповідальності за фактом хабарництва.

Згідно з інформацією, з осені 2017 року співробітники НАБУ займалися розслідуванням корупційної схеми, яка полягає у розмитненні імпортованих товарів за вартістю, яка є заниженою. У результаті використання даної схеми, Україні було завдано збитки, розмір яких склав близько 170 мільйонів гривень.

Відзначається, що у контексті даного розслідування, співробітники антикорупційного органу ініціювали накладення арешту на 450 млн грн компаній, які мали відношення до даної схеми.

У антикорупційному органі заявили, що у ході двох років розслідування співробітники провели слідчі дії з метою встановлення всіх обставин скоєння злочинної діяльності, а також зібрали безліч доказів. Однак чим ближче працівники наближалися до фіналу розслідування, тим відчайдушніше робилися спроби, спрямовані на усунення їх від даного виробництва. Таким чином, у травні цього року виробництво передали у Державне бюро розслідувань, але у червні Генпрокурор прийняв рішення про зміну підслідності справи та направив її у Нацполіцію.

Таким чином, дії Генерального прокурора перешкоджають залученню митників до кримінальної відповідальності, оскільки якщо направити співробітникам Нацполіціі обвинувальні акти в суд в рамках цих проваджень, тоді зібрані детективами НАБУ докази, можуть зізнатися неприпустимими.

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Валерiя Мезенова

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*