Розвіддані США про Чорнобильську катастрофу стали доступні в мережі

фото: 24 Канал

На офіційному сайті американської неурядової організації «Національний архів безпеки» з’явилася перша доповідь розвідки Сполучених Штатів, в якій надана інформація про катастрофу на Чорнобильській АЕС у 1986 році. Відзначається, що автором доповіді є асистент держсекретаря США з питань розвідки Мортон Абрамовіц, який написав звіт на шостий день після аварії.

Згідно з текстом звіту стає очевидно, що представники американської розвідки відмовлялися вірити в офіційні дані, що подавалися радянським керівництвом. Зокрема, інформацію з приводу кількості жертв вважали нісенітницею, оскільки вона ніяк не співвідноситься з масштабами катастрофи. У своїй доповіді Абрамовіц провів власний аналіз ситуації, який показав, що в момент аварії біля 3-го та 4-го енергоблоків повинні були знаходитися, щонайменше, 70 осіб, а вночі -200.

Крім цього в американській розвідці були переконані, що працівників Чорнобильської АЕС евакуювали відразу після вибуху. Залишилися тільки ті, хто повинні були відповідати за ліквідацію наслідків катастрофи.

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Серафима Захаренко

 

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*