У столиці Катару на одній з вулиць дорогу пофарбували у синій колір з метою зниження температури покриття

фото: nv.ua

Газета під назвою «Gulf Times» інформує про те, що у столиці Держави Катар — місті Доха синім пофарбували дорогу з тією метою, щоб зменшити температуру дорожнього покриття.

У повідомленні видання говориться про те, що управління громадських робіт (Ашхал) спільно з японською фірмою працюють над експериментальним проектом, який полягає у фарбуванні дороги у синій з метою зниження температури дорожнього покриття десь від 15 до 20 градусів за Цельсієм.

Саад аль-Досарі, катарський інженер, зазначив, що, як правило, температура звичайного асфальту перевищує температуру повітря на 20 градусів. Оскільки чорний має властивості, як поглинання сонячного світла, так і його випромінювання. Однак синій навпаки сприятиме зниженню температури, а також його сприйняття для ока визнано кращим з усіх кольорів.

Згідно з інформацією, даний експеримент триватиме близько півтора року, а по закінченню запланованого терміну експерти ухвалять рішення стосовно розширення проекту на інші вулиці Дохи або ж його припинення.

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Валерiя Мезенова

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*