Уряд та Нацбанк України мають намір перевести Україну на економіку без паперових грошей

фото: transport.sumy.ua

Повідомляється про те, що Нацбанк України та Кабінет Міністрів прийняли рішення стосовно взяття курсу на економіку без готівки. Таким чином, поставлена мета скорочення обсягу паперових грошей до 9,5% показника Валового внутрішнього продукту.

Експерти вважають, що наша держава зможе повністю відмовитися від традиційних паперових грошей у найближчі 2-3 роки.

Згідно з інформацією, уряд та НБУ поставили перед собою завдання, згідно з яким планується збільшення мінімум у 2 рази кількості розрахунків безготівкового характеру. У Нацбанку заявляють, що електронні розрахунки будуть зручнішими для жителей України. Зокрема у ході презентації Національного банку України говорилося про те, що поширення безготівкових розрахунків нададуть великі переваги комерційним банківським установам, бізнесу, країні, а також кожному українцю.

Дані Нацбанку свідчать про те, що за минулий рік близько 58% всіх доходів жителі держави отримали у безготівковій формі. Разом з тим лише 18% доходів було витрачено за допомогою використання банківських карт. Таким чином, більша частина жителів нашої держави після перерахування заробітної плати знімають її з банкоматів. Також паперові гроші є найпотужнішим інструментом хабарництва.

Також повідомляється, що через рік у кожній маршрутці, а також у кожному кіоску в Україні з’являться термінали для здійснення безготівкового розрахунку. Постанова уряду свідчить про те, що до кінця серпня поточного року магазини, що займаються продажем побутової техніки, повинні встановити термінали, а до січня наступного року цю вимогу повинні здійснити ті підприємці, які продають автомобільний транспорт. Відзначається, що дане нововведення до літа 2020 року торкнеться всіх суб’єктів підприємницької діяльності.

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Валерiя Мезенова

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*