У Польщі посилюється тиск на українські організації

фото: top.st

Після того, як в Польщі були прийняті поправки до Закону про Інститут національної пам’яті, деякі чиновники скористалися ситуацією і почали звинувачувати українські організації в антипольській діяльності. Зокрема, приводом для звинувачень стала низка урочистих заходів присвячених пам’яті жертв загиблих українців у Сагрині 10 березня 1944 року.

Одну з найжорсткіших позицій по відношенню до України зайняв польський воєвода Пшемислав Чарнек, який активно підтримував прийняття поправок до Закону про Інститут національної пам’яті, в яких засуджувалися дії українських націоналістів по відношенню до польського населення в період Другої світової війни.

Керуючись даними поправками, Чернек звинуватив лідера «Українського товариства» Гжегожа Купріяновича в антипольській діяльності. Він аргументував це тим, що Купріянович взяв участь в урочистому заході, присвяченому пам’яті загиблих українців у Сагрині. Тим самими, на думку Чернека, лідер української організації принизив значимість трагедії на Волині, в ході якої українські націоналісти масово вбивали поляків.

У польському виданні Gazeta Wyborcza зробили припущення, що така позиція Чернека пов’язана з його ідеологічними поглядами. Він входить в коло польських соціал-демократів, які не раз висловлювали думку з приводу того, що української національної ідентичності взагалі не існує.

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*