В Україні хочуть поставити автомати, які змінюють сміття на гроші

aspi.com.ua

Повідомляється, що в Україні хочуть впровадити фандомати — спеціальні автомати, метою яких є збір алюмінієвих банок та пластикових пляшок в обмін на винагороду.

Лев Парцхаладзе, який обіймає посаду заступника голови Міністерства регіонального розвитку, повідомив, що багато держав вже поставили фандомати на вулицях міст. Дані автомати здатні обмінювати пластикову та іншу тару на спеціальні чеки або гроші, коштом яких можна розплатитися.

За словами заступника міністра, впровадження подібних автоматів є необхідною ініціативою, здатною заохочувати людей за розумне використання та збір пляшок із пластику, а також сприяння у поліпшенні екології у країні.

Лев Парцхаладзе вважає, що у нашій державі це також може успішно функціонувати, саме тому відомство має намір ретельно вивчити досвід інших держав з метою внесення змін до будівельних держнорм. А на даний момент згідно з розрахунками, Міністерство збирається встановити 1 фандомат на кожні 5 тис. чоловік.

Згідно з інформацією, назва фандомат отримала своє походження від німецького «pfand», що у перекладі означає заставу. Подібні пристрої мають здатність визначення обсягу та ваги продукту, а сканер може розпізнати близько 30 тис. штрих-кодів, таким чином ідентифікувати об’єкт.

aspi.com.ua

Раніше повідомлялося про те, що жителів України будуть штрафувати за сміття, яке було викинуте повз урну. Про це свідчить сайт Верховної Ради, на якому був зареєстрований проект закону. Відповідно до електронного ресурсу ініціаторами законопроекту стали парламентарі Ірина Геращенко, Ганна Гопко та Остап Єднак.

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*