Україною розглядається 25 різних сценаріїв відкриття продажу землі

Oligarh.media

Новопризначений глава уряду Олексій Гончарук виклав своє бачення очікуваної земельної реформи, яка раніше була визнана президентом Володимиром Зеленський безальтернативною.

За словами Гончарука, в державі повинні бути створені такі умови, щоб при відкритті «ринку землі» у фермерів з’явилася можливість придбати намічену ділянку.

Прем’єр-міністр нагадав, що великі холдинги мають дешеві ресурси, в той час як невеликі холдинги не мають можливості покупки землі. Саме тому мале фермерство має кредитуватися зі зниженою процентною ставкою, щоб опинитися на одному рівні з іноземними покупцями або навіть отримати в порівнянні з ними перевагу. Для цього уряд створить інструмент компенсації відсоткової ставки за кредитом, заявив Гончарук.

Oligarh.media

За словами глави Кабміну, земельна реформа стартує влітку 2020 року, а до цього моменту уряд, діючи спільно з Нацбанком, має створити умови кредитування у нацвалюті з більш дешевою процентною ставкою, під 14% або 15%.

Нагадаємо, що з 2001 року на торгівлю землею сільськогосподарського призначення був введений мораторій, який з наступного року діяв як тимчасовий захід, до створення інфраструктури відповідного ринку. Після цього мораторій продовжувався щороку.

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*