Верховна Рада збирається збільшити кількість омбудсменів

Newsone.ua

Депутати Верховної Ради України більшістю голосів можуть внести до порядку денного сесії парламенту законопроект, що передбачає збільшення чисельності омбудсменів з питань прав людини.

Зазначимо, що 298 парламентаріїв віддали свій голос за те, щоб зазначений законопроект передали на розгляд до Конституційного Суду. Ініціатором даного проекту закону є голова нашої держави Володимир Зеленський. Крім цього, документ зареєстрований як невідкладний.

Народний депутат від партії «Батьківщина» Сергій Власенко розкритикував новий законопроект та заявив, що збільшення чисельності омбудсменів для того, щоб вони стежили за дотриманням Конституції, є некоректним. В даному законопроекті депутат не побачив концепції.

Андрій Богдан, який очолює Офіс голови держави, в пояснювальній записці до документа зазначає, що, згідно із законопроектом, пропонується надати повноваження парламенту щодо звільнення уповноважених Ради з дотриманням законодавства в окремих сферах.

Newsone.ua

Мета даного проекту полягає в забезпеченні ефективного механізму контролю з боку Ради за дотриманням прав людини. Богдан додав, що один лише уповноважений ВРУ з прав людини не має снаги ефективно виконувати покладені на нього повноваження.

Україна Реалії – актуальні новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*