Шуфрич і Парубій вирішили скоротити кількість народних депутатів до рекордного мінімуму

Ukrainian flag waving over Parliament in Kiev

У парламенті України розглядають проект закону, поданий лідером нашої держави Володимиром Зеленським про занесення змін до Конституції, відповідно до яких, число парламентаріїв України має становити триста осіб. Під час брифінгу спікер Верховної Ради Дмитро Разумков заявив, що дане скорочення кількості нардепів взаємопов’язане з реальною кількістю населення в Україні, яке становить приблизно 30-34 мільйони осіб.

Водночас, в Конституції планують закріпити норму, що передбачає пропорційну виборчу систему. Представники всіх фракцій, окрім депутатів від «Слуги народу», наполягають на тому, щоб в законі було прописано, що при пропорційній виборчій системі депутати повинні проходити за відкритими списками.

Однак, Нестор Шуфрич, який є одним з лідерів «Опозиційної платформи — За життя», пропонує прийняти альтернативний закон, відповідно до якого, чисельність парламентарів скорочується до 225 осіб. Він зазначив, що скорочення числа нардепів дозволить державі заощадити понад п’ятсот мільйонів гривень.

donpress.com

Член опозиційної відносно чинної влади партії «Європейська солідарність» Андрій Парубій, який був спікером у Верховній Раді 8-го скликання, розкритикував ініціативи депутатів і заявив, що з таким підходом Раду і зовсім можна скоротити тільки до президента і глави Офісу президента.

Україна Реалії – актуальні новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*