Незаконний видобуток бурштину – у в’язницю на 3 роки, — президент Зеленський

Newsone.ua

На сайті Верховної Ради України з’явився законопроект з позначкою «невідкладний», який передбачає введення кримінальної відповідальності за ведення незаконного видобутку бурштину. Відзначається, що автором законопроекту виступив голова держави Володимир Зеленський, на думку якого, наявна в країні проблема незаконного видобутку викопної смоли може в найближчому майбутньому обернутися екологічною катастрофою.

Згідно з текстом законопроекту, пропонується ввести такі заходи відповідальності: позбавлення волі, обмеження волі, а також штраф. Так, за незаконний видобуток органічного дорогоцінного каменю зловмисник понесе покарання у вигляді трьох років позбавлення / обмеження волі, а також штрафу у розмірі від 12 до 51 тис. гривень.

Newsone.ua

При цьому Зеленський пропонує посилити покарання у випадках, коли видобуток бурштину проводився в заповідних зонах (від 4 до 7 років позбавлення волі). Незаконний продаж бурштину також буде каратися: позбавлення / обмеження волі на 6 років або грошового стягнення у розмірі 170 тис. гривень.

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*