З дна Балтійського моря «циганський табір» відвів наукову обсерваторію

tour-poisk.com

Науковий новинний веб-сайт «Live Science» інформує про те, німецька обсерваторія, яка використовувалась у ході наукових досліджень та була розташована у водах Балтійського моря, зникла.

Згідно з інформацією, у Центрі наукових океанічних досліджень ім. Гельмгольца (GEOMAR) у місті Кіль після проведення попереднього розслідування інциденту заявляють, що дана обсерваторія не могла бути зрушена з місця ні великими тваринами, ні штормом.

Відповідно до даних, наукове обладнання, вага якого досягала 740 кг, було розташоване біля північного узбережжя Федеративної Республіки Німеччина, недалеко від державного кордону з Данією в обмеженій 1,8-кілометровой зоні. Обладнання використовувалося для збору даних з дна Балтійського моря, після чого інформація передавалася на сушу. Обсерваторія складалася з двох досить потужних клітин, в яких розташовувалися електричні генератори та датчики.

Відзначається, що після інциденту, що стався у кінці минулого місяця все, що залишилося від обладнання — це обірваний силовий кабель. Дана обсерваторія використовувалася у проекті, який полягав у зборі інформації про навколишнє середовище, починаючи з 1957 року. Приблизна вартість обладнання становить десь 300 тисяч євро, однак дані, які містить обсерваторія, складають більшу цінність для вчених, ніж сума витрачених коштів.

tour-poisk.com

На даний момент співробітники правоохоронних органів розслідують цей інцидент, а дослідники з Наукового центру GEOMAR звернулися до людей із закликом про допомогу — повідомити будь-яку відому їм інформацію про крадіжку обсерваторії.

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*