Українські парламентарії хочуть пом’якшити одіозний закон про мову

imag.one

Повідомляється, що на офіційному сайті Верховної Ради України зареєстровано законопроект, в якому народні депутати пропонують пом’якшити закон про мову. Серед змін парламентарії пропонують надати право: засобам масової інформації на вибір мови мовлення, нардепам на вибір мови виступів, рекламодавцям на вибір мови розміщення реклами.

Згідно з текстом документа, парламентарії виступають з пропозицією стосовно того, щоб встановити у регламенті парламенту припис, що передбачає проведення засідань Ради, комітетів та комісій державною мовою. Однак надати право ораторам, що виступають перед Верховною Радою, вибирати на свій розсуд мову своєї промови, а апарат парламенту при необхідності забезпечував би переклад на українську мову. При цьому у документі прописано, що законопроекти та інші нормативні акти повинні вноситися на розгляд державною мовою.

imag.one

Відзначається, що депутати також пропонують надати українським телерадіокомпаніям вибір мови мовлення. Оскільки засоби масової інформації, на думку авторів законопроекту, повинні самостійно визначати якою мовою вести програми. Також мова друкованих ЗМІ повинна визначатися їх засновниками, опираючись на установчі документи. Рекламодавці, на думку парламентаріїв, також повинні отримати право на вибір мови при розміщенні оголошень.

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*