Питання про перепідпорядкування Нацгвардії президенту України знято з порядку денного

new.sc

Повідомляється, що запланований на 6 вересня розгляд профільним комітетом проекту закону, який передбачає процес перепідпорядкування Нацгвардії (НГУ), був знятий з порядку денного у Верховній Раді України.

Примітно, що даний законопроект знаходиться у розробці комітету, головою якого є парламентарій від політичної сили «Слуга народу» Денис Монастирський. Раніше нардеп був помічником екс-депутата Антона Геращенка, який претендує на посаду заступника Міністра оборони.

Керівник громадської організації «Правозахисна ініціатива» Михайло Каменєв та голова Фонду регіональних ініціатив Степан Золотар написали у своїй статті про те, перепідпорядкування Національної гвардії України має безліч підводних каменів та може бути розцінено противниками чинної влади дивним, що Національна гвардія буде підкорятися не голові оборонного відомства, а президенту України.

new.sc

Експерти відзначають, що є причина для того, щоб Володимир Зеленський особисто контролював НГУ, оскільки існує ймовірність того, що Міністр оборони може у критичній ситуації відмовитися від виконання незаконного наказу, тим самим не направивши військових проти людей. У свою чергу голова держави як Верховний головнокомандувач ЗСУ має право віддати наказ, що не пов’язаний з обороною, наприклад, розігнати небажану акцію протесту, мітинг чи обіцяний грудневий путч.

Експерти заявляють, що у контексті потенційно можливого «Мінська-3», який передбачає невигідні для нашої держави умови, президенту України дійсно можуть стати у пригоді персонально підлеглі військові підрозділи, які будуть уповноважені діяти проти мітингувальників.

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*