Росія розсекретила документи про пакт Молотова-Ріббентропа

Susanin.news

Російське оборонне відомство опублікувало серію архівних документів, які раніше були під грифом секретності. Для публікації цих архівів Міноборони РФ створило портал під назвою «Крихкий світ на порозі війни».

Користувачі можуть тепер ознайомитися з доповідною запискою Бориса Шапошникова, начальника Генерального штабу РСЧА, адресованої наркому оборони (аналог міністерської посади в передвоєнному СРСР) Клименту Ворошилову. У ній оцінюються загрози для Радянського Союзу, які виходять від держав, військових блоків і союзів. Відзначається той факт, що начальник радянського Генштабу не ризикнув залучати до написання записки друкарку, виконавши роботу самостійно.

У документі Польща підозрюється в створенні загрози Радянському Союзу. Ця країна включалася в список передбачуваних союзників гітлерівської Німеччини. Шапошников попередив свого керівника, що СРСР повинен готуватися до війни на два фронти. Він припустив, що на західному напрямку бойові дії будуть вестися проти блоку «Німеччина-Польща» та їхніх союзників, а на сході почнеться війна проти Японії.

Susanin.news

До таких висновків Москва прийшла через договір про ненапад, укладеного між Варшавою та Берліном у 1934 році. Потепління німецько-польських відносин зірвало переговори про створення антигітлерівської коаліції.

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*