Україна, цього року, планує повернути з Росії на батьківщину та інших політв’язнів

www.president.gov.ua

Омбудсмен України Людмила Денисова повідомила, що після того, як 07.09.19. між нашою країною та РФ відбувся обмін утримуваних осіб, Україна розраховує повернути на батьківщину та інших політичних в’язнів.

Денісова нагадала, що з російського полону були звільнені 10 громадян, їх помилував президент РФ. Одного українця Бекірова звільнили під особисте зобов’язання, ще 24 моряки звільнили під особисте зобов’язання українського Уповноваженого. Вона нагадала, що згідно КПК РФ, вона є людиною, яка заслуговує довіри.

Також Денисова звернула увагу на те, що Міжнародний трибунал ООН зобов’язав Російську Федерацію звільнити українських моряків та захоплені судна. Крім цього, омбудсман повідомила, що коли вона вступила в свою посаду, в минулому році, вона відвідала українські в’язниці, де утримувалися громадяни РФ, для того, щоб надати їм можливість написати заяву на обмін на ім’я російського лідера.

www.president.gov.ua

Водночас, Уповноважений нагадала, що саме Зеленський наполіг на тому, що до 24-х моряків, яких мають обміняти, необхідно додати ще й політичних в’язнів. Денісова зазначила, що зараз в Росії утримують ще 113 українських політв’язнів. За її словами, є всі перспективи для ще одного обміну в цьому році.

Прес-секретар російського президента Дмитро Пєсков заявив, що на даний момент говорити про терміни наступного обміну ще рано, проте Росія розуміє, що виходити на обмін потрібно. Він нагадав, що обміну, який відбувся 7 вересня, передувала тривала та кропітка підготовка.

Україна Реалії – актуальні новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*