Україна зробила крок до повернення кримінальної відповідальності за незаконне збагачення

nakipelo.ua

Депутати Верховної Ради в цю середу в ході першого читання прийняли законопроект, який передбачає повернення статті до Кримінального Кодексу України про незаконне збагачення. За даний проект свої голоси віддали 316 парламентаріїв.

Підкреслимо, законопроект передбачає, що, якщо особа, яка виконує функції державної влади або місцевого самоврядування набуває активи на вартість понад 15-ти тисяч неоподатковуваних мінімумів, то дані дії будуть каратися тюремним ув’язненням на термін від 5-ти до 10-ти років та позбавленням права обіймати певні посади протягом 3-х років.

Парламентарій від «Голосу» Олександра Устінова наполягає, що 15 тисяч мінімумів – це занадто високий поріг та під нього потрапляють лише 15 фігурантів з 65-ти відкритих свого часу справ про незаконне збагачення. У свою чергу нардеп запропонувала знизити поріг до 3-х мінімумів, проте її колеги не підтримали дану ініціативу.

nakipelo.ua

Галина Янченко, яка входить до складу «Слуги народу» зазначила, що першочерговим завданням є повернення вкрадених коштів. Позбавляти волі винних слід вже в 2-у чергу.

Для повернення активів вноситимуться зміни до Цивільного кодексу, згідно з якими деякі активи можуть визнаватися необґрунтованими. Виявленням таких активом та збором доказової бази займатиметься НАБУ та САП, в деяких випадках – Генпрокуратура та ДБР. Розглядатися відповідні кримінальні справи будуть у Вищому антикорупційному суді.

Україна Реалії – актуальні новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*