В Україні стане можливим електронне заповнення лікарняного

фото: surogatnoematerinstvo.com.ua

19 липня Фонд соціального страхування України (ФССУ) в ході засідання прийняв постанову, згідно до якої будуть внесені зміни в порядок оформлення лікарняних і страхових виплат. Нова форма почне діяти з 1 жовтня 2018 року.
Відтепер, застраховані особи та працівники, які постраждали на виробництві, для отримання матеріального забезпечення зобов’язані дотримуватися правил заповнення нової форми заяви-розрахунку. Згідно з постановою Фонду соціального страхування України оформляти і подавати заяву-розрахунок може тільки роботодавець. Крім того, з цього моменту заява повинна подаватися в електронному вигляді.
Представники ФССУ вважають, що введення нового порядку оформлення заяви-розрахунку дозволить уникнути багатьох помилок, які допускалися раніше. По-перше, стане легшою процедура контролю за правильністю нарахування виплат. У разі якщо Фондом буде виявлено помилку, то про це заздалегідь повідомлять роботодавця для проведення подальшого перерахунку. По-друге, нова форма допоможе запобігти неправомірному використанню коштів ФССУ. Зокрема, це стосується випадків, коли роботодавець звертається з раніше профінансованими заявами.
У Фонді соціального страхування України також повідомили про те, що з 1 жовтня 2018 року буде запущена робота системи з інформування роботодавців про вже здійснені виплати.

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*