Нинішній склад ЦВК України наказав довго жити

m.gordonua.com

В ході засідання Верховної Ради України депутати прийняли рішення про дострокове звільнення всіх членів Центрвиборчкому. Варто зазначити, що дане рішення підтримав 341 парламентарій, проти даного рішення висловився 41 нардеп, утрималися – 2.

Також відзначимо, що представники «Європейської солідарності» та «Голосу» в повному складі не підтримали законопроект.

Руслан Стефанчук, який представляє голову держави в Раді напередодні голосування, виступив із заявою про те, що звільнення всіх членів Центрвиборчкому проходить за вмотивованим поданням Зеленського.

Варто зазначити, що питання про звільнення членів Центрвиборчкому було включено до порядку денного та розглядалося за скороченою процедурою. При цьому, депутат від «ЄС» Артур Герасимов нагадав, що склад ЦВК був оновлений рік тому. Комісія обирається строком на 7 років, щоб не стати «кишеньковою». Недовіра Зеленського до даного органу може свідчити про не легітимність минулих виборів. Також Герасимов обурений тим, що на засіданні не були присутні члени Комісії. Його підтримав депутат від партії «Голос» Рахманін.

m.gordonua.com

Водночас, народний депутат Олександр Качура повідомив журналістам, що «Слуги народу» мають намір змінити закон, що регулює діяльність Центрвиборчкому, оскільки його неправомірно змінила попередня влада.

Так, за словами Кучера, депутати хочуть скоротити чисельність членів Комісії до 15-ти осіб.

Україна Реалії – актуальні новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*