Польща обігнала Україну на шляху до ЄС — причини та наслідки

ukrnovyny.com

Президент Республіки Польща у період з 1995 до 2005 року Олександр Кваснєвський розповів у своєму інтерв’ю новинному сайту «Сьогодні», як його держава змогла вступити в Європейський Союз, а також чим ситуація відрізнялася від ситуації в Україні.

Олександр Кваснєвський зазначив, що першою причиною, яка сприяла вступу до ЄС, був європейський курс, що був незмінним навіть всупереч зміні безлічі урядів.

Екс-голова Польщі повідомив, що ще на початку останнього десятиліття XX століття керівництво держави прийняло рішення про рух у цьому напрямку. Та навіть в умовах зміни уряду, новий склад продовжував проєвропейський курс. У країні існував договір головних політсил, двох президентів. У Республіці Польща було 15 різних складів урядів, проте курс завжди був незмінним, що є головний перевагою держави.

Другим моментом, за словами Кваснєвського, було те, що Польща легше піддавалася впровадженню серйозних реформ, оскільки економіка країни не володіла такою великою кількістю властивостей, схожих з радянської, як економіка України.

ukrnovyny.com

Політик пояснив, що Республіка Польща ніколи не мала тісних відносин з Радянським Союзом. Попри це, впровадження реформ, не далося країні легко, безліч жителів донині критикують владу за те, що реформи впроваджувалися занадто швидко, та їх ціна була високою. Однак, за словами Кваснєвського, на даний момент можна сказати, що заданий курс був правильним. Та згідно зі статистичними даними, з моменту 1993 року, показник валового внутрішнього продукту щороку зростає.

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*