Кравчук: українці в 1991 році виступали за союзну з Росією державу

politnavigator.news

У рік розвалу Радянського Союзу та проголошення незалежності нашої країни українці у своїй більшості схилялися до союзу з Росією. Про це заявив перший президент Леонід Кравчук.

В інтерв’ю проекту Bihus.info Кравчук розповів, що в 1991 році українці припускали, що необхідно знайти більше соціальних і економічних свобод. Коли політик запитав у співвітчизників, за що ті так активно голосували, ті йому відповідали, що за незалежну Україну, «але з Росією».

Як зазначив Кравчук, на переговорах українського, російського і білоруського лідерів в Біловезькій пущі обговорювалася незалежність держави, однак жителі України не поділяли такої позиції.

politnavigator.news

Наприкінці 1980-х років Радянський Союз відчував серйозну економічну кризу, на який накладався криза політична та початок міжнаціональних конфліктів у деяких республіках. Спроба групи високопоставлених «союзних» діячів зупинити розвал держави, оголосивши про створення «ДКНС» (рос. «ГКЧП»), провалилася. Через кілька днів після провалу путчу, 24 серпня 1991 року Верховна Рада УРСР прийняла Акт проголошення незалежності. На референдумі 1 грудня більше ніж 90% українців проголосували за суверенну державу.

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*