Новий виборчий кодекс України містить норми, що не відповідають Конституції, — Зеленський

abomus.co.il

На сайті Верховної Ради з’явилося повідомлення, в якому зазначено, що президент України Володимир Зеленський відмовився підписувати Виборчий кодекс, затверджений парламентом попереднього скликання. Голова держави пояснив своє рішення тим, що текст даного документа не відповідає Конституції та скоригованим положенням виборчого законодавства.

Відзначається, що вето Виборчого кодексу передбачає повторний розгляд документа Верховною Радою з урахуванням пропозицій та внесенням відповідних змін.

abomus.co.il

Відповідно до тексту Виборчого кодексу, в Україні планують ввести пропорційну виборчу систему з відкритими списками, однак більш детальний аналіз положень вказує на те, що за фактом збережеться модель пропорційної системи із закритими списками. Більш того, частина положень суперечать Конституції України.

Коментуючи своє рішення Зеленський відзначає, що Виборчий кодекс потребує доопрацювання, оскільки це чи не основний документ, який забезпечує свободу волевиявлення громадян та захист виборчого процесу від будь-яких маніпуляцій.

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*