«Чорний» ринок землі в Україні процвітає на повну силу

kratko-news.com

Академік Національної академії аграрних наук України, голова інституту стратегічних оцінок Павло Гайдуцький в одній зі своїх статей інформує, що всупереч чинного мораторію на продаж земель, в нашій країні процвітає чорний ринок земель сільськогосподарського призначення.

Так, за словами експерта, лише протягом останніх трьох років площа проданих українських земель збільшилася в 4 рази. Водночас, чисельність наданих прав на оренду збільшилася вдвічі. Загалом, з 2000 року в нашій країні на тіньовому ринку продано близько 20-ти тисяч земельних паїв, загальна вартість яких сягає ста тисяч гектар.

kratko-news.com

Гайдуцький зазначає, що зараз не можна сказати наскільки повні ці дані, а також хто є продавцем та покупцем зазначених земель. Також немає інформації про те, за якими цінами реалізовувалися землі, чи сплачені податки та чи були платежі державі.

Крім цього, експерт додав, що в результаті паювання з’явилася концентрація землі в аграрних холдингах. Боязнь створення відкритого ринку землі призвела до функціонування «чорного» ринку.

Україна Реалії – актуальні новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*