Що таке «формула Штайнмаєра» і чим вона загрожує Києву

novavlada.info

Україна згодна для врегулювання ситуації на Сході застосувати комплекс заходів, запропонованих німецьким політиком Франком-Вальтером Штайнмаєром.

Про це на засіданні парламентських комітетів у закордонних справах та євроінтеграції заявив голова зовнішньополітичного відомства Вадим Пристайко.

Міністр підкреслив, що обговорення імплементації «формули Штайнмаєра» відноситься тільки до особливого статусу непідконтрольної частини Донецької та Луганської областей. Також Пристайко звернув увагу на неможливість проведення виборів в ОРДЛО без відновлення контролю на кордоні з Росією в цьому регіоні.

novavlada.info

«Формулою Штайнмаєра» називається пропозиція від чинного президента Німеччини про особливий тимчасовий статус непідконтрольної зараз частини Донбасу. Згідно «формули», в ОРДЛО повинні пройти вибори відповідно до українського законодавства, які будуть визнані ОБСЄ, і лише потім український парламент закріпить особливий статус цих територій як постійний. Росію при такому сценарії очікує поетапне зняття санкцій, введених раніше.

В даний час спостерігаються розбіжності у розумінні цієї «формули». Україна наполягала на виведенні всіх незаконних формувань з ОРДЛО та проведення виборів лише після відновлення контролю над кордоном, Кремль наполягав на зворотному черговості.

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*