Вакарчук і Гриценко провели вибори завдяки ботофермам

www.alamy.com

У журналістському розслідуванні, проведеному спільними зусиллями інформагентств «Слідство.Інфо» та «Громадське», зазначено, що напередодні виборів до Верховної Ради лідер партії «Громадянська позиція» Анатолій Гриценко, а також лідер партії «Голос» Святослав Вакарчук зверталися до послуг так званих «ботоферм». Відзначається, що головним завданням інтернет-ботів було створення сприятливого іміджу даних політиків, шляхом бурхливої активності в соцмережах.

Результати журналістського розслідування були представлені в форматі документального фільму «Я-бот», де докладно розповідається про схему роботи однієї з київських ботоферм, а також представлені коментарі самих Гриценка та Вакарчука з приводу проплачених коментарів.

www.alamy.com

Так, в ході розслідування один з журналістів працював під прикриттям на «ботофермі» в Києві, яка як раз таки займалася публікацією проплачених коментарів в інтересах Гриценка та Вакарчука. У випадку з Гриценко головним завданням ботів було залишати такі коментарі, які підкреслювали б його професіоналізм та військове минуле. Про Вакарчука писали як про політика з незаплямованою репутацією, який підключає до діяльності партії молодь. В цілому боти залишили близько 30 тис. коментарів зі згадкою цих політиків.

При цьому, відповідаючи на питання журналістів про причетність до діяльності «ботоферм» Гриценко та Вакарчук відзначили, що зовсім не знайомі з подібною технологією й відмовилися коментувати ситуацію.

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*