В Україні хочуть знизити пенсійний вік для жінок

Hvylya.net

Офіційний сайт Верховної Ради України свідчить про те, що після запуску пенсійного фонду у смартфоні, за допомогою якого з’явилася можливість оформити «Е-пенсію», депутати парламенту розглянуть законопроект стосовно зменшення пенсійного віку для жінок.

Автором даного законопроекту є нардеп минулого скликання парламенту Юрій Шухевич.

За його словами, законопроект передбачає дозвіл до моменту 2022 року жінкам, які досягли віку 55 років, виходити на пенсію за кількох умов. Стаж жінки повинен складати 30 років, а також вона повинна бути звільнена з роботи.

Згідно з інформацією, взимку 2015 року у процесі першого читання народні депутати підтримали законопроект, він набрав 256 голосів з 226 необхідних для прийняття. Однак через місяць чинний тоді голова держави Петро Порошенко наклав вето на проект закону, пояснивши свої дії дефіцитом бюджету Пенсійного фонду та відсутністю фінансового забезпечення. У результаті законопроект не був розглянутий, тому переданий на розгляд новому складу Верховної Ради.

Hvylya.net

Повідомляється, що у вересні 2019 року голова держави Володимир Зеленський виступив з пропозицією про внесення зміни до законопроекту, а після цього документ був направлений на розгляд у комітет. У разі якщо законопроект буде прийнятий та підписаний президентом України, тоді у жінок з’явиться можливість виходити на пенсію на 5 років раніше.

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*