На Південно-Українській атомній станції почали використовувати американське паливо

фото: news.pn

На Facebook-сторінці президента України Петра Порошенка з’явилося повідомлення про те, що одна з українських атомних станцій вперше використала американське паливо для запуску енергоблоку. Голова держави вказав в повідомленні Південно-Українську АЕС.
Впровадження палива американського виробництва на атомну станцію є частиною проекту, який дозволить урізноманітнити перелік компаній, що постачають паливо в Україну. Саме Південно-Українська АЕС ще в 2005 році була обрана майданчиком для пробної спроби реалізувати даний проект. Головною його метою є розрив співпраці з російськими постачальниками палива, зокрема «ТВЕЛ».
У пошуках нових партнерів, які б займалися постачанням палива для українських АЕС, державна компанія «Енергоатом» в 2014 році підписала договір з компанією Westinghouse. Незважаючи на те, що вона є американсько-японською власністю, виробляють паливо на одному із заводів Швеції, після чого відправляють його в Україну. Сьогодні паливо компанії Westinghouse використовується не тільки на Південно-Українській АЕС, але і на атомній станції в Запоріжжі.
В майбутньому Україна планує повністю перейти на паливо, яке виробляється компанією Westinghouse, щоб припинити співпрацю з російськими постачальниками.

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*