Захід змоделював різні сценарії розпаду України

shock.ee

Оглядач відділу міжнародної політики Тетяна Силіна у своїй останній статті пише про те, що у США, країнах Європи, а також в Ізраїлі експертами розробляються різні сценарії розпаду України. При цьому автор відзначає, що на Заході сценарії глибокої федералізації, надання особливого статусу регіонам України та багато іншого розглядається як щось позитивне.

Силіна зазначає, що західні експерти в розмові про можливість розпаду України все частіше посилаються на випадок Чехословаччини. Колись єдина країна розділилася на дві держави — Чехію та Словаччину, при цьому кожна з них сьогодні демонструє високі показники розвитку. Крім того, у якості прикладів успішної федералізації наводяться США та ФРН.

За словами Силіної, серед можливих сценаріїв розпаду України особливе місце західні експерти відводять тому, де всім регіонам України надається «особливий статус», який передбачає передачу ресурсів і грошей на місця, а також можливість самостійного вибору регіонами своєї культурної та мовної політики.

shock.ee

При цьому, як зазначає Силіна, на Заході не враховуються той факт, що місцеві українські еліти часто керуються особистими інтересами, тому федералізація та будь-які інші варіанти розподілу влади на місцях обернуться катастрофою для країни.

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*