Україні, швидше за все, доведеться підвищувати пенсійний вік для жінок

liman.in.ua

Провідний науковий співробітник Інституту демографії та соцдосліджень НАН України Лідія Ткаченко повідомила про те, що ймовірно, в Україні необхідно буде підвищити пенсійний вік для жінок.

Відповідно до слів Ткаченко, у нашій державі не дарма почали обговорювати введення накопичувальної пенсійної системи, адже з чинною солідарною системою досить важко зробити щось на даний момент. Тому і проводяться періодичні індексації пенсій, однак щось кардинальне придумати неможливо. А на сьогодні у бідних країнах, яким властива слабка економіка, існують квазіобов’язкові накопичувальні пенсійні системи.

Демограф, коментуючи солідарну пенсійну систему, повідомила, що вже зроблено безліч кроків, однак вони не були послідовні, прораховані та продумані. При цьому накопичувальна система повинна бути введена, проте вона не може замінити чинну солідарну систему, також вона не може зруйнувати третій рівень та замінити собою страхування життя.

liman.in.ua

Ткаченко вважає, що можливий той факт, що незабаром постане питання стосовно того, що вихід на пенсію для жінок у 60 років є недостатнім для держави, яка претендує називатися європейською. Тому доведеться підвищити пенсійний вік для жінок, що викличе безліч питань.

Експерт додала, що у солідарній системі дійсно необхідно просто здійснювати індексацію пенсій, використовуючи поточні правила. Здійснювати виплату пенсій, керуючись принципом «скільки можете, стільки й платите», при цьому кожен раз вибачатися, що мало.

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*