Керівництво МОЗ України паралізувало роботу відомства

inshaua.com

Ірина Литовченко, яка обіймає посаду генерального директора Директорату стратегічного планування та євроінтеграції у Міністерстві охорони здоров’я, повідомила у своєму профілі у соціальній мережі «Фейсбук» про те, що керівники відомства протягом трьох тижнів після відходу Уляни Супрун блокують роботу декількох медструктур, а також відмовляються затверджувати важливі документи для проведення реформи.

За словами Литовченко, дії чиновників міністерства призведуть до підриву регіональних структур МОЗ у питаннях забезпечення медичними препаратами та транспортом.

Гендиректор зазначила, що вже більше 3-х тижнів робота відомства паралізована. Не здійснюється підписання документів, які стосуються закупівель та постачань лікарських препаратів для тяжкохворих пацієнтів. Закупівлі транспорту екстреної медичної допомоги у пілотних регіонах, зокрема у Донецькій області, блокуються. Тимчасово зупинено процес автономізації низки важливих медустанов, серед яких Інститут Серця, Інститут раку, ОХМАТДИТ, Інститут дитячої кардіології імені Ємця. Також на весь цей час блокуються нормативні документи, які потрібні для старту наступного етапу реформи медичної системи.

inshaua.com

Відповідно до слів Литовченко, здійснюється блокування нормативних актів та рішень для функціонування Нацслужби здоров’я, який передбачає забезпечення фінансуванням понад 1 тис. медустанов первинної допомоги та програми «Доступні ліки». Також не був затверджений реєстр цін на Національний перелік, який міг дозволити уникнути завищених цін на ліки, які закуповуються медустановами на самостійній основі за допомогою системи Prozoro. Адже саме Нацперелік допомагає закладам забезпечувати великою кількістю безкоштовних лікарських препаратів пацієнтів у процесі лікування у стаціонарі.

Гендиректор заявила, що має намір оформити звернення голові Кабінету Міністрів Олексію Гончаруку з проханням посприяти у врегулюванні даної ситуації.

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*