Для держфінансування Україна вводить рейтинг продюсерів і режисерів

rb.com.ua

Володимир Бородянський, який обіймає посаду голови Міністерства культури, молоді та спорту, заявив у ході прес-сніданку у Києві 26 вересня про те, що в Україні буде запущено процес ведення рейтингів продюсерів та режисерів з метою контролю над виконанням конкурсних обіцянок (пітчингу). У разі його невиконання продюсери та режисери позбудуться можливості отримувати державне фінансування.

За словами голови Міністерства, існує необхідність того, щоб оцінити витрачання коштів, з яких тільки Державного агентства з питань кіно було витрачено 1,6 млрд грн.

Бородянський зазначив, що було знято багато фільмів, профінансованих коштом держави, однак вони так і не були показані у кінотеатрах. Тому було запропоновано ввести рейтингування режисерів та продюсерів, в якому буде міститися критерій «успішність». У нього буде два аспекти. Першим є глядацька аудиторія — кількість переглядів, а під другим розуміється те, як кіно презентувало нашу державу за кордоном — кількість призів та як це відбувалося.

Міністр повідомив, що продюсери, які не виконали своїх зобов’язань, що були дані на пітчингу, будуть позбавлені можливості отримання держфінансування. Оскільки якщо передбачається робота над серйозним фільмом, який вимагає великих фінансових вкладень, тоді його творець повинен довести свої здібності наявністю досвіду та кінобіографії.

rb.com.ua

Відповідно до слів Бородянського, модель рейтингу розробляється парламентом спільно з Держкіно та можливо до впровадження з моменту проведення пітчингу 2020 року.

Також міністр культури додав, що на сьогоднішні немає кандидатури, яка б претендувала на пост голови Державного агентства з питань кіно.

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*