Зміцнення гривні провокує зростання «дірки» в бюджеті України

goroskope.net

За словами Віктора Скаршевського, експерта, який спеціалізується в області економіки та фінансів, зміцнення національної валюти України призвело до того, що за останні 8 місяців значно скоротилися надходження до держбюджету. Згідно з підрахунками експерта за вказаний період Україна недоотримала 60 млрд гривень в бюджет.

Скаршевський пояснив, що надходження до бюджету безпосередньо пов’язані з доларом. Тобто, чим дешевше коштує долар, тим менший обсяг доходів надходить до бюджету. Так, Скаршевський зазначив, що при формуванні держбюджету України на 2019 рік орієнтувалися на те, що курс долара складе 28,20 грн / долар, однак сьогодні цей показник впав до позначки у 24,20 грн / долар, в результаті чого в бюджеті виникають «дірки».

goroskope.net

Експерт акцентував увагу на тому, що близько 40% надходжень до бюджету складають ПДВ на імпорт, мито на ввезення та інші доходи, що забезпечуються митницею. При цьому з урахуванням того, що в серпні план з доходів митниці вдалося виконати лише на 80%, то держава недоотримала як мінімум 20% надходжень до бюджету.

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*