Це нормально, що іноземці масово скуповують державні борги України, — Нацбанк

bzns.media

Олег Чурій, який обіймає посаду заступника голови Нацбанку, у ході «Українського фінансового форуму» 27 вересня повідомив про те, що центральний банк держави не вважає ризикованим для фінансової стабільності нашої країни збільшення інвестицій, які вкладаються нерезидентами в облігації держборгу України.

Відповідно до слів заступника голови, кількість нерезидентів не досягло рівня, який притаманний деяким державам, що розвиваються. Оскільки у різних країнах частка нерезидентів, які тримають облігації держборгу, досягає від 30 до 50%.

Однак Чурій підкреслив, що збільшення кількості іноземних громадян, які купують облігації держпозики нашої держави, може сприяти невеликій дестабілізації валютного ринку. Попри це, заступник голови зазначив, що фінансування бюджету буде здійснюватися виключно безпечним способом.

bzns.media

Згідно з інформацією, значні ризики для стабільності курсу держвалюти досить часто пов’язують з ростом обсягів покупки держоблігацій іноземними громадянами. Таким чином, здійснюючи покупку облігацій, інвестори впливають на зміцнення гривні. Але по закінченню терміну дії даних облігацій інвестори забирають номінал облігацій, а також процентні ставки, здійснюючи обмін коштів на іноземну валюту. Саме це є загрозою стабільності гривні та може спровокувати зростання курсу валют.

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*