Опубліковані свідчення екс-генпрокурора України Шокіна на колишнього віце-президента США Байдена

vybor.news

На своєму акаунті в livejournal.com блогер colonelcassad опублікував витяги з 12-сторінкового документа, який містить свідчення екс-генпрокурора України Віктора Шокіна проти колишнього віце-президента США Джо Байдена. Відзначається, що у своїх свідчення Шокін відкрито заявляє про тиск, який раніше американська адміністрація чинила на колишнього президента України Петра Порошенка й всю правоохоронну систему України, переслідуючи свої інтереси у справі українського бізнесмена Дмитра Фірташа.

У тексті зазначається, що Шокін дав свідчення на прохання адвокатів Фірташа, при цьому без будь-якого тиску чи примусу.

Так, в ході надання свідчень Шокін зазначив, що після того, як Фірташ залишив територію України, спільними зусиллями Порошенко, Байдена та Авакова були зроблені кроки щодо недопущення повернення бізнесмена в Україну. У якості одного з приводів використовували можливість відкриття кримінального провадження проти Фірташа, як тільки він приїхав би в Україну. Однак, за словами Шокіна, це не більше ніж маніпуляція, оскільки не було ніяких доказів причетності Фірташа до злочинної діяльності.

Крім цього перешкодити поверненню Фірташа в Україну намагалися й шляхом залякування, підключаючи радикалів, які публікували в мережі відповідний контент та патрулювали аеропорти.

vybor.news

За словами Шокіна, цей епізод є демонстрацією втручання США у внутрішню політику України, у вигляді тиску на керівництво країни. Більш того, саме звільнення Шокіна також є результатом тиску на Порошенко, оскільки генпрокурор не мав наміру діяти в інтересах США, а також ініціював широкомасштабне розслідування випадків корупції в Burisma Holdings, де одним з членів ради директорів є син Джо Байдена.

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*