Добровольці АТО можуть отримати статус учасників бойових дій

Volyn.com.ua

В рамках засідання Комітету Верховної Ради з питань соцполітики та прав ветеранів, яке заплановане на 30 вересня, на обговорення буде піднято питання щодо надання учасникам добровольчих формувань статусу учасників бойових дій (УБД). Відзначається, що на розгляд Комітету внесені відразу два схожих законопроекти: авторами першого є представники фракції «Європейська солідарність», а другого – нардепи від «Слуги народу», «Батьківщини» та «Голосу».

Передбачається, що прийняття одного із запропонованих законопроектів спричинить внесення змін до ст. 6 закону про статус ветеранів війни, а також гарантії їх соцзахисту.

Volyn.com.ua

У переліку осіб, яким планують надати статус УБД, зазначені члени добровільних формувань, які не входили до складу силових структур, але брали участь в АТО. Крім цього, добровольці, які протягом 30 днів воювали в зоні АТО, а їх формування активно взаємодіяли з ЗСУ, МВС, Нацполіцією та СБУ також отримають статус УБД.

Підкреслюється, що дія цього закону не поширюватиметься на волонтерів та співробітників підприємств, організацій, які безпосередньо брали участь у забезпеченні проведення АТО.

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*