Злочини РФ проти України не можуть бути розслідувані Гаазьким трибуналом

informvest.net

В одній з останніх статей експерт Українського інституту майбутнього Олександр Чабаненко пише про те, що при більш детальному вивченні Статуту Міжнародного кримінального суду (МКС) стає очевидним наявність маси неоднозначних положень, які, в тому числі, не дозволяють залучити МКС до розслідування злочинів, скоєних Росією проти України.

За словами Чабаненка, головна проблема полягає в тому, що поняття «агресія» було внесено в статут МКС в липні 2018 року, а це означає, що суд може розслідувати тільки ті випадки прояву агресії, які були зафіксовані після зазначеної дати.

Чабаненко нагадав, що серед злочинів, скоєних РФ проти України, зазначені агресія та тероризм. З огляду на норми статуту МКС, розслідування актів агресії з боку РФ, скоєних до липня 2018 року, є неможливим, так само як і розслідування тероризму, оскільки дане поняття взагалі відсутнє в статуті МКС.

informvest.net

Чабаненко привів ще кілька положень зі статуту МКС, які викликають неоднозначну реакцію. По-перше, не можна віднести до військових злочинів знищення цивільного об’єкта, якщо це сталося ненавмисно. По-друге, якщо людина не усвідомлювала незаконність наказів військового керівництва або зовсім не розуміла, що бере участь в збройному конфлікті, то вона звільняється від відповідальності за вчинене.

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*