Верхня палата Конгресу запропонувала обмежити право Трампа на вихід США з НАТО на законодавчому рівні

фото: 1.bp.blogspot.com

За інформацією, наданою зарубіжними ЗМІ, в Сполучених Штатах представники верхньої палати Конгресу Корі Гарднер, Тім Кейн, Джон Маккейн і Джек Рід представили складений ними законопроект, спрямований на те, щоб обмежити повноваження чинного президента країни в питаннях виходу з Північноатлантичного альянсу.
Даний проект передбачає, що президент не в праві самостійно приймати таке рішення, він може тільки внести пропозицію, а для її здійснення знадобиться згода Сенату. Зокрема, для прийняття такого рішення, його має підтримати дві третини від всіх сенаторів.
Така пропозиція була зумовлена тим, що Конгрес намагається всіляко перешкодити Трампу розвернути зовнішньополітичний курс країни в бік Росії.
Зокрема, один з ініціаторів законопроекту Джон Маккейн пояснив, що останні дії лідера країни все більше суперечать його заявам щодо прихильності до північноатлантичного альянсу і західним цінностям в оборонній галузі. Тому сенатор в черговий раз підкреслив, що США гостро потребують подібного закону, щоб ані нинішній, ані наступний голова держави не зміг покинути військовий блок НАТО без схвалення Конгресу.
Нагадаємо, що ще 16 липня цього року відбулися закриті переговори Трампа та російського президента Путіна в столиці Фінляндії, які розбурхали всі країни Заходу. Так, сенатор від республіканської партії Джон Маккейн прокоментував цю зустріч і назвав її «катастрофічною помилкою», а виступ політичного лідера Штатів – «найбільш провальним в історії Америки».
Також нещодавно стало відомо, що після зустрічі лідерів у Гельсінкі, американський президент запросив російського лідера відвідати восени Вашингтон. У свою чергу, помічник Путіна Юрій Ушаков повідомив про те, що така зустріч цілком можлива. Зокрема, вона може пройти в рамках майбутнього саміту G20 в Аргентині, або ж на інших міжнародних зустрічах, в яких братимуть участь обидва лідери.

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*