Народний депутат від партії «Свобода» запропонувала перенести дату Дня Незалежності України

Vezha.org

Повідомляється, що на офіційному сайті Верховної Ради України був зареєстрований законопроект, в якому його автор — Оксана Савчук, позафракційний нардеп від політсили «Свобода», виступила з пропозицією встановити День незалежності 22 січня, а червоно-чорний прапор вважати прапором національно-визвольної боротьби.

Парламентарій вважає, що саме з 22 січня 1918 року можна вважати нашу країну незалежною, оскільки тоді був проголошений IV Універсал Центральної Ради УНР. Разом з тим 24 серпня 1991 року, відповідно до концепції Савчук, є днем, коли незалежність України була відновлена. Народний депутат пропонує зробити обидві дати держсвятами та відзначати їх щороку.

Vezha.org

Також законопроект передбачає, що червоно-чорний прапор — це прапор нацгідності. Представниця політсили «Свобода» запропонувала список дат, коли даний прапор слід вивішувати на будівлях держустанов.

Відповідно до документа, також необхідно внести поправки до Адміністративного та Кримінального кодексів у положення, яке передбачає запобіжний захід за наругу над прапором. Таким чином, Савчук пропонує штрафувати за вчинення акту наруги над прапором нацгідності так само, як і над державним прапором — сумою 850 гривень, арештом на строк до 6 місяців. А в Адміністративний кодекс нардеп вважає за необхідне додати положення про накладення штрафу за фактом порушення порядку використання прапора нацгідності на суму 5100-8500.

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*