Хмельницька атомна станція повністю зупинена

Politeka.net

Представники держпідприємства «Енергоатом» повідомили, що у зв’язку з проведенням ремонтних робіт на енергоблоках №1 та №2 Хмельницька АЕС повністю зупинена. Відзначається, що енергоблок №2 був відключений в ніч на 27 вересня, а тривалість ремонтних робіт складе не менше 52 діб. Водночас ремонт енергоблоку №1 триває вже протягом 307 діб.

У якості однієї з причин виведення з ладу енергоблоку №2 розглядається аварія, що сталася на Хмельницькій АЕС у серпні 2019 року. Тоді нардеп від партії «Слуга народу» Андрій Герус повідомив, що під час запуску енергоблоку №2 відбувся спалах генератора. Комісії Міненерго вдалося з’ясувати, що причиною аварії стало неналежне проведення ремонтних робіт: в системі охолодження був залишений тканинний пиж, який в результаті й загорівся. При цьому керівництво Енергоатому спробувало представити цей інцидент як диверсію й тим самим приховати недбалість.

Politeka.net

Згідно з попередніми оцінками експертів, втрати Енергоатому у зв’язку з зупинкою Хмельницької АЕС можуть скласти понад 4 млрд гривень. Більш того, у зв’язку з аварією перед Україною стоїть завдання накопичити близько 1 млн тонн вугілля, інакше опалювальний сезон опиниться під загрозою.

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*