В Україні представили перше озброєння, засноване на штучному інтелекті

Autocentre.ua

У Києві 8-го жовтня пройшло відкриття щорічної виставки «Зброя та безпека». На даному заході понад 280-ти учасників представляють досягнення у сфері оборонно-промислового комплексу.

Найбільш масштабні композиції були представлені «Укроборонпромом». Зокрема, була представлена універсальна керована ракета РК-10 та систему управління боєм VisionerAi, які раніше не демонструвалися. Остання була створена Київським заводом «Радар».

Гендиректор заводу В’ячеслав Зеленський розповів, що VisionerAi заснована на штучному інтелекті, що дає можливість обійтися без втручання людини.

Система може розпізнавати й знищувати бронетехніку, а також лі

Autocentre.ua
таючі засоби. Система може виявити мету на відстані до 15-ти кілометрів. Також вона може відкривати вогонь по будь-яких літаючих об’єктах, в тому числі по керованих ракетах та снарядах системи залпового вогню «Град». Також VisionerAi становить небезпеку й для танка, прилади спостереження якого здатна зруйнувати.

За словами В’ячеслава Зеленського одним з головних питань залишається питання точності та надійності даної зброї. Однак фахівці київського заводу зараз проводять роботи над тим, щоб поєднати VisionerAi з бойовим модулем «Шквал». Модуль переробляють таким чином, щоб він міг працювати без участі людини.

Також наголошується, що низка арабських держав вже проявили інтерес до нової української розробки.

Україна Реалії – актуальні новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*