«Укроборонпром» знову викрили у продажу зброї бойовикам

Bzns.media

Раніше вже були випадки, коли українські кораблі ловили з вантажами зброї. У 2013 наше судно було затримано біля берегів Греції, у 2016-у берегів Іспанії, у 2017 році – знову в територіальних водах Греції.

Українська компанія була помічена в тісній співпраці з різними країнами, з одними з офіційним контрактами, з іншими через секретні угоди. І, що найголовніше, скільки б разів “Укроборонпром” не був помічений, корпорації завжди все сходило з рук. У європейських і африканських в’язницях опинялися тільки виконавці – прості моряки. Замовники продовжували свій брудний бізнес.

У тому, що велика частина зброї все-таки доходить до ІДІЛ, зізнавалися і самі бойовики цієї терористичної організації.

“Усама Мухаммед Саїд Хайят визнав, що здійснював операції з купівлі зброї на Україні та відправляв його до Сирії через територію Туреччини”, — пише Associated Press з посиланням на заяву МВС Кувейту. Бувши громадянином Лівану, він очолював осередок ІДІЛ в Кувейті, вербував нових бійців, збирав гроші на продовження джихаду (потім вони перераховувалися на рахунки прихильників ІДІЛ в Туреччині), а також займався організацією постачань української зброї, яке відправлялося бійцям терористичних організацій.

Перевантажним пунктом, як в авіа, так і в морських перевезеннях для «Укроборонпрому» стала Туреччина. У випадку з виправлянням зброї кораблями, вантаж прибував в порти Туреччини та через кілька днів йшов в порти Близького Сходу.

Тепер з’явилася нова схема-доставка вантажу до Туреччини, а звідти – літаками до Лівії.

У випадку з постачанням зброї літаками, в аеропортах Туреччини вантаж транспортують на борти певних компаній. Наприклад, 24.09, 28.09 і 01.10 цього року Лівійська компанія Afriqiyah Airways здійснила три перельоту зі Стамбула в Місрату.

flightradar24.com

У ці ж дати в аеропорт Місрата прибули бойовики зі зброєю, які та потрапили на очі співробітників авіабази.

Ці літаки мають маркування N/A, їх пересування неможливо відстежити. Одним з таких повітряних суден, підозрюваних у перевезенні зброї цієї осені, став TLR461 компанії Air Libya.

flightradar24.com
flightradar24.com

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*