Зарплата українських вчителів може бути істотно змінена

Ua.news

Повідомляється, що політсила «Голос» має намір внести правки у законодавчий акт «Про Повну вищу середню освіту», які передбачають відмову від однакових для всіх надбавок до заробітної плати, а також підняття плати за рівень кваліфікації вчителів. Оскільки чинна система оплати праці педагогів у школах не стимулює їх до розвитку.

Відповідно до даних, близько 50% коштів, що отримуються вчителями, є різними надбавками та доплатами, які ніяк не залежать від професійної кваліфікації. А на даний момент різниця між заробітними платами педагогів різних рівнів налічує лише 5%.

З цього випливає, що стимул до розвитку у вчителів відсутня. Тому народні депутати Верховної Ради України з партії «Голос» пропонують зробити перший так званий «крок» між заробітними платами вчителів I та II категорій від 25%, а між першою та вищою категоріями — до 40%.

Ua.news

Депутати також виступили з пропозицією скасувати надбавку за вислугу, що спричинило до безлічі невдоволення з боку вчителів та профспілок. Оскільки дана надбавка є джерелом, що витрачається на лікарські засоби. Адже чим більше стаж вчителя у школі, тим більше він витрачає на ліки.

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*