На Осокорках «Нацдружини» вступили в бійку з правоохоронцями

фото: nashkiev.ua

Представники «Нацдружини» та партії «Народний корпус» повідомили про те, що під час акції протесту проти побудування багатоповерхівок в столичному районі Осокорки, співробітники поліції побили та заарештували кількох учасників акції.
Водночас, у поліції стверджують, що членів дружини затримали за хуліганські дії, а саме за те, що вони зламали будівельну огорожу. Вони підкреслили, що протестувальників відпустили одразу після того, як уклали протокол.
Один із представників «Нацкорпусу» Роман Чернишев повідомив пресі про те, що до них та «Нацдружини» звернулися місцеві жителі столичного району Осокорки з проханням допомогти запобігти незаконному, на їх думку, будівництву багатоповерхівок на місці озер. Населення поскаржилося на те, що замість обіцяного екопарку почалося будівництво жилих масивів. Також повідомляється, що конфлікт населення і забудовника продовжується вже тривалий час, справа навіть дійшла до суду, але забудовник наполягає на тому, що його дії не суперечать закону.
Чернишев розповів, що «Нацдружини» прибули у суботу на місце подій, аби забезпечити фізичний захист населення, які прийшли на будівництво з метою зруйнувати паркан. У «Нацдружини» підкреслили, що вони не приймали участі у руйнуванні паркану, вони прийшли лише для того, щоб захистити жителів одного з районів столиці.
Пізніше на місце подій прибуло кілька десятків правоохоронців. Внаслідок конфлікту, спричинилася бійка, від якої постраждали кілька членів «Нацдружини», а ще двох затримали.
Відео з місця подій Чернишев оприлюднив у своєму профілю в соціальних мережах.
Він також звернув увагу, що якби правоохоронці не намагалися зупинити населення, вони б змогли прибрати паркан, і мирний протест закінчився. Також він підкреслив, що в ході сутички, правоохоронці використовували сльозоточивий газ, а також побили одного з нардепів Олега Петренка.
Петренко, в свою чергу, прокоментував ситуацію і підтвердив той факт, що проти нього правоохоронці застосували сльозоточивий газ, а також нанесли декілька ударів по голові.
Також на відео зафіксована розмова Петренка з поліцейськими, в якій він попросив відпустити людей, після чого всі розійдуться, але співробітник поліції наполягав, що вони порушили громадський порядок.
Чернишев також повідомив, що одного з активістів відразу відпустили, а ще двох все ж таки привезли до відділку. Потім туди ж привезли ще кілька десятків людей, але їх майже одразу відпустили.
«Національні дружини» повідомили, що у наслідок сутички з поліцією кілька осіб з дружини отримали травми.
У Дарницькому відділку поліції підтвердили затримання двох людей, проти них відкрили провадження за хуліганство, після чого їх відпустили. Оскільки дружинники вчиняли хуліганство, на місце подій приїхала поліція, та у відділку заперечують інформації про те, що правоохоронці били когось з протестуючих або ж нардепа.

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*