Військовий збір з кишень українців потрібно прибрати, але навряд чи вдасться зробити це найближчим часом

Blackseatv.com

Законодавча ініціатива нардепа від партії «Слуга народу» Олександра Дубінського з приводу скасування військового збору (1,5% від доходів українців) уже кілька днів обговорюється представниками експертної спільноти. Попри те, що єдиної думки з даного питання так і не склалося, експерти згодні в тому, що військовий збір є маніпуляцією з метою затикання дірок в бюджеті.

На думку експертів, в нинішніх умовах військовий збір втратив свою актуальність. Крім цього, мінус даного податку полягає в тому, що він надходить не в спецфонд на оборону, а розчиняється в загальному бюджеті держави.

Фінансовий аналітик Олексій Кущ зазначає, що військовий збір не має економічно обґрунтованої бази, тим самим в ньому немає об’єктивної потреби ні державі, ні тим більше суспільству. На думку Куща, скасування військового збору – це правильне рішення, однак воно навряд чи буде прийнято найближчим часом. Якщо дана ініціатива не буде підтримана іншими фракціями, то, як вважає Кущ, її відкладуть на безвік.

Blackseatv.com

Експерти також одностайні в тому, що скасування військового збору дозволить українцям істотно заощадити. Так, за 2018 рік загальна сума, котру українці віддали на військовий збір, склала 700 млн доларів.

На думку економістів, Україні потрібно запозичити досвід Європейських держав в плані податкової політики, оскільки нинішня ситуація, при якій українці змушені відраховувати в бюджет 25 податків, вимагає термінових змін.

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*