Слідчі Сполучених Штатів оприлюднили документи про співпрацю Манафорта з Януковичем

фото: nymag.com

У Сполучених Штатах група слідчих прокурора Роберта Мюллера оприлюднила більше трьохсот документів, які містять деталі співпраці екс-керівника передвиборчого штабу чинного голови країни Трампа Пола Манафорта з партіями «Партія регіонів» та «Опозиційний блок».
За інформацією, наданою закордонними ЗМІ, відомо, що слідчі органи оприлюднили низку матеріалів щодо справи Пола Манафорта, яку на даний момент розглядає федеральний окружний суд. Документи містять в собі імена тридцяти п’яти свідків, яких суд має намір викликати, а також деякі подробиці співпраці Манафорта з колишнім лідером України Януковичем, «Партією регіонів», а також з «Опозиційним блоком». Відомо, що матеріали відносять до різних часів, а мова в них йде про політичну кампанію екс-президента України та деталі його робочих поїздок.
Оприлюднені матеріали відкривають подробиці української політики, які весь цей час приховувались. Як приклад в одному з листувань Манафорт в подробицях розповідає як має виглядати виступ колишнього прем’єра України Азарова на одному із з’їздів «Партії регіонів». Зокрема, там сказано, що промова Азарова має тривати не більше 10-12 хвилин, також вона повинна бути написана російською мовою. В цьому виступі він повинен розкритикувати той безлад, який спричинила Юлія Тимошенко, після чого він повинен розповісти про виборчу платформу. Потім за сценарієм повинен виступити президент Янукович, його промова має бути українською та тривати не більше семи хвилин. В промові він мусить розказати про політичну програму «Україна для людей». Також у цьому листування була вказана сума, яку витратили на проведення з’їзду, вона склала 565 тисяч доларів.
У оприлюднених матеріалах також є інформація про надання українському уряду консультативних послуг з сторони компанії Devine Mulvey Longabaugh. Також у листах Манафорта до Януковича він писав про те, що американська влада активно розвивала концепцію антисемітизму в Україні. Більш того, там сказано, що це було основною частиною стратегії США. Також в оприлюднених матеріалах є й низка питань, які адресувались Януковичу на одній з прес-конференцій, приуроченій до ста днів його перебування на посаді президента. В тому ж листі було написано як президент повинен на них відповідати.
Звісно, надані прокурором докази можуть оскаржити, внаслідок чого, суд їх не визнає. Чергове судове засідання має пройти вже 31 липня.
Нагадаємо, що справа Манафорта є частиною розслідування щодо російського втручання в президентські вибори Штатів у 2016 році.
Наразі Манафорта звинувачують у відмиванні грошей, які він отримав нелегальним шляхом працюючи в Україні, де він займався лобіюванням інтересів Америки в проросійському українському уряді.
У звинуваченні, яке передали до суду йдеться про те, що Манафорт разом із своїм помічником за час співпраці з Януковичем отримали десятки мільйонів доларів. Більш того, в період з 2006 по 2015 рік вони працювали як незареєстровані агенти українського уряду.

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*