Амністію для учасників подій на Донбасі не буде і не може бути

Amp.akcenty.com.ua

Богдан Яременко, який очолює один з комітетів Ради, виступив із заявою про те, що нашій державі необхідно створити закони про амністію для тих, хто входив до незаконних військових формувань, а також для жителів непідконтрольних територій, які не скоювали тяжких злочинів. Також він звернув увагу на те, що безумовної амністії не буде.

Яременко звернув увагу й на те, що в нашій країні існує проект закону, який трактує амністію не так, як вона прописана в Мінських угодах. В угодах присутня фраза про те, що Україні необхідно забезпечити всім учасникам подій на сході нашої країни амністію, недискримінацію, а також відсутність переслідувань.

Водночас, керівник парламентського комітету наголошує, що влада не може ігнорувати один з базових принципів права та не покарати тих, хто скоїв військові злочини, а також тих, хто катував та вбивав людей. За його словами, Україна ніколи не погодиться на амністію.

Amp.akcenty.com.ua

Яременко підкреслив, що Україна повинна прийняти закони, що дозволяють визначити правовий статус тих громадян, які проживали на підконтрольних територіях. Законодавство має відповісти на питання про те, що робити з такими громадянами, а також з тими, хто перебував у НВФ, але не брав участі в обстрілах, тортурах та вбивствах. Стосовно них можуть застосовувати окремі процедури, які передбачають визнання провини та знімають необхідність в покаранні.

Україна Реалії – актуальні новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*